Mikor és miért szükséges a fültőmirigy (parotis) műtéti eltávolítását elvégezni?
A fültőmirigy (parotis) műtéti eltávolítása indokolt lehet:
- Daganatok vagy ciszták: A fültőmirigyben kialakuló jó- vagy rosszindulatú daganatok, valamint ciszták esetén gyakran szükség lehet a fültőmirigy részleges vagy teljes eltávolítására. Az ilyen típusú elváltozások lehetnek fájdalmasak, méretük vagy növekedésük miatt funkcionális és/vagy kozmetikai problémákat okozhatnak.
- Gyulladások és fertőzések: A fültőmirigyben kialakuló gyulladások - mint például a parotitis, amely a mirigy bakteriális vagy vírusfertőzése miatt alakul ki - súlyos kellemetlenségeket és fájdalmat okozhatnak. Ha a gyulladás nem reagál a gyógyszeres kezelésre, a fültőmirigy eltávolítása szükségessé válhat.
- Nyálmirigykő/Sialolithiasis: Ez a kifejezés a nyálmirigyekben kialakuló kövek jelenlétére utal. Ezek a kövek akadályozhatják a nyál elválasztását és áramlását, ami fájdalmat, duzzanatot és gyulladást okozhat. Ha a kövek méretük vagy elhelyezkedésük miatt nem távolíthatók el konzervatív módon, a műtét lehet az opció.
A Déli Klinikán elvégzett fültőmirigy (parotis) műtét előtt magánkórházunk fej-nyak sebész szakorvosa az előzetes fül-orr-gégészeti szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegségeit, kezeléseit, műtéteit), részletesen elmagyarázza a fültőmirigy (parotis) műtét menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát
- Ultramodern fej-nyak sebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a panaszok és az elváltozások súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, a fej-nyak sebész szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is
- A fültőmirigy (parotis) műtét során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk fej-nyak sebész és aneszteziológus szakorvosai az elváltozás(ok) súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszik a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Miért érdemes a Déli Klinika fültőmirigy (parotis) műtétjét választani?
Mert
- a speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező fej-nyak sebész szakorvosaink által
- magánkórházunk ultramodern technológiával felszerelt fej-nyak sebészeti műtéti részlegén elvégzett nyálmirigy műtéttel lehetővé válik
- a fültőmirigy szakszerű eltávolítása és így a tünetek gyors csökkentése, megszüntetése
- rövid klinikai tartózkodással (a műtéti beavatkozást követő komplex ellátással)
- gyors regenerációval és műtét utáni felépüléssel.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Hogyan érdemes/szükséges felkészülni a fültőmirigy (parotis) műtétre?
- Konzultáljon a műtétet végző szakorvossal és a műtéti érzéstelenítést végző aneszteziológus szakorvossal a műtét és a műtéti érzéstelenítés, altatás részleteiről, a várható eredményekről és a lehetséges kockázatokról. Annak érdekében, hogy szakorvosaink az Önnek legmegfelelőbb műtéti vagy egyéb kezelési megoldást javasolhassák kérjük, hogy a fül-orr-gégészeti, aneszteziológiai szakorvosi vizsgálat előtt pontosan rögzítse bioinformatikai rendszerünkben az egészségügyi adataira vonatkozó információkat. A szakorvosi konzultáció(k) során tegye fel a műtétre/műtéti érzéstelenítésre vonatkozó kérdéseit és kérdezze meg, hogy milyen specifikus utasításokat szükséges követnie a műtét előtt.
- Gyógyszerek és étrend: szakorvosaink részletesen elmagyarázzák és javaslatot tesznek a műtét előtt szükséges gyógyszeres kezelésre, így fontos, hogy pontosan rögzítse, hogy milyen gyógyszereket szed rendszeresen, mert néhányat le kell állítani a műtét előtt. A szakorvos javaslatot tesz a műtét előtti étkezésre is.
- A dohányzás és az alkohol fogyasztás elkerülése: Ha dohányzik vagy alkoholt fogyaszt, fontos, hogy legalább néhány héttel a műtét előtt hagyja abba, mert mind a dohányzás, mind pedig az alkohol fogyasztás lassíthatja a gyógyulást és növelheti a komplikációk kockázatát.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Hogyan lehet elősegíteni fültőmirigy (parotis) műtét utáni felépülést?
- Fontos, hogy pontosan kövesse a fej-nyak sebész szakorvosi utasításokat a sebápolás, a gyógyszerek szedése és az utókezelés tekintetében. Ne mulassza el a műtétet követő kontroll vizsgálatot!
- Pihenjen: Fontos, hogy pihenjen és adja meg a testének a szükséges időt a gyógyuláshoz. Kerülje a nehéz fizikai tevékenységeket és a túlzott terhelést.
- Kímélje a műtéti területet: Kerülje a műtéti terület dörzsölését vagy erős nyomását. Tartsa tisztán és szárazon a sebet, és pontosan tartsa be a szakorvos, vagy az ápoló utasításait a sebápolással kapcsolatban.
- Fokozatosan kezdje újra az étkezést: Kezdetben folyékony, pépes, könnyű ételeket fogyasszon és fokozatosan térjen vissza a normális étrendhez az orvos utasításai szerint. A műtét után fontos, hogy egészséges és kiegyensúlyozott étrendet kövessen, amely tartalmazza a szükséges tápanyagokat és rostot. Kerülje a zsíros és fűszeres ételeket, amelyek emésztési problémákat okozhatnak.
- Kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást: A dohányzás és az alkoholfogyasztás káros hatással lehet a gyógyulásra. Próbálja meg elkerülni ezeket az egészségtelen szokásokat a műtét után.
Mindig konzultáljon a műtétet végző szakorvossal, illetve az ápoló személyzettel a pontos utasításokról és az egyéni javaslatokról a fültőmirigy (parotis) műtét utáni felépülésre vonatkozóan!
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Árak
Fül-orr-gégészet
alap fül-orr-gégészeti szakorvosi vizsgálat
35 000 Ft
Fül-orr-gégészet
fül-orr-gégészeti kontroll szakorvosi vizsgálat*
30 000 Ft
Azonnali onlineidőpontfoglalás