A méhpolip (endometriumpolip) a méh nyálkahártyájából (endometrium) kiinduló, változó méretű (néhány mm-től akár az egész méhüreget kitöltő) rendellenes, általában jóindulatú elváltozás.

A méhpolip kialakulása, tünetei és előfordulási gyakorisága

A méhpolip (endometriumpolip) a méh nyálkahártyájából (endometrium) kiinduló, változó méretű (néhány mm-től akár az egész méhüreget kitöltő) rendellenes, általában jóindulatú elváltozás. Pontos előfordulási gyakoriságuk és a kialakulásuk pontos oka nem ismert.

A méhpolipok (endometriumpolip) kialakulása összefüggést mutat:

  • az elhízással
  • a méhnyálkahártya krónikus gyulladásával
  • hormonális - ösztrogén - hatásokkal
  • és hormontartalmú gyógyszeres kezelésekkel.

A méhpolyp (endometriumpolyp) az esetek jelentős részében nem okoz panaszt, egy felmérés szerint a szövettanilag igazolt méhpolipokkal rendelkező nők 82%-a tünetmentes volt.

A méhpolyp (endometriumpolyp) tünetei közé tartozik a vérzés, vérzészavar (erős vagy elhúzódó vérzés, 2 menstruáció közötti vérzés) és meddőség is.

A méhpolipok kis részéből endometriumrák (a méhnyálkahártya rosszindulatú daganata alakulhat ki)

Az életkor, az elhízás, a magas vérnyomás, a polip mérete, a tünetek és a hormon kezelés fokozza a méhpolipból kifejlődő rák kialakulásának a kockázatát!

méhpolip (endometriumpolip) kivizsgálása

A Déli Klinika nőgyógyász szakorvosai a legteljesebb diszkrécióval, intim exkluzív körülmények között tapintatosan és kimagasló szakértelemmel végzik el a méhpolip (endometriumpolip) illetve az egyéb nőgyógyászati betegségek korszerű kivizsgálását.

A méhpolip (endometrium polip) kivizsgálása kapcsán fontos, hogy a nőgyógyász szakorvost őszintén részletesen és pontosan tájékoztassuk a panaszainkról, a korábbi betegségeinkről, vizsgálati eredményeinkről. A súlyosabb problémák kizárása érdekében azt is fontos tisztázni, hogy előfordult-e már a családunkban rosszindulatú daganatos megbetegedés.

A méhpolip (endometrium polip) kivizsgálásában a nőgyógyászati vizsgálat és a különböző képalkotó vizsgálatok (hüvelyi és hasi-kismedencei ultrahang vizsgálatok, MR vizsgálat), valamint a hiszteroszkópia (méhtükrözés) segít.

A méhpolip (endometriumpolip) diagnosztikája kapcsán elvégzett hiszteroszkópia (méhtükrözés) során a Déli Klinika ultramodern sebészeti központjában speciális full HD kamerát vezetünk a hüvelyen, a méhszájon, majd a méhnyakon keresztül a méh üregébe. Ez a speciális endoszkóp (hiszteroszkóp) egy videokamera rendszerhez csatlakozik és így a vizsgált területet ki tudjuk vetíteni az orvosi (medikai)  monitor képernyőjére, amely lehetőséget biztosít a mióma góc(ok) részletes áttekintésére, alapos vizsgálatára, szövettani mintavételre valamint az elváltozások eltávolítására, gyógyítására (operatív hiszteroszkópia) is.





Méhpolip műtét, hiszteroszkópos polyp eltávolítás

A Déli Klinikán elvégzett méhpolip (endometriumpolip) műtét előtt magánkórházunk nőgyógyász szakorvosa az előzetes nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális és ultrahang vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegségeit, kezeléseit, műtéteit), valamint az elvégzett vizsgálatok eredményeit, részletesen elmagyarázza a hiszteroszkópos méhpolip műtét (hysteroscopos polypectomia) menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát

  • Ultramodern nőgyógyászati-sebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a méhpolip súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, a nőgyógyász szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is.
  • A hiszteroszkópos méhpolip műtét (hysteroscopos polypectomia) a legmodernebb minimálisan invazív műtétek közé tartozik. A hiszteroszkópos mióma műtét során magánkórházunk ultramodern nőgyógyászati-sebészeti központjában nagy szakmai tapasztalattal és jelentős gyakorlattal rendelkező nőgyógyászati endoszkópos szakorvosaink speciális full HD kamerát vezetnek a hüvelyen keresztül a méh üregébe. Ez a speciális endoszkóp (hiszteroszkóp) egy videokamera rendszerhez csatlakozik és így a vizsgált területet ki tudjuk vetíteni az orvosi (medikai)  monitor képernyőjére, amely lehetőséget biztosít a műtéti terület részletes áttekintésére, alapos vizsgálatára, valamint a méhpolip szakszerű műtéti eltávolítására, gyógyítására is.
  • A méhpolip műtét során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk nőgyógyász és aneszteziológus szakorvosai a mióma súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszik a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.

IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA


Miért érdemes a Déli Klinika hiszteroszkópos polip műtétjét választani?

Mert

  • a speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező nőgyógyász, nőgyógyász és nőgyógyászati daganatsebész szakorvosaink által
  • magánkórházunk ultramodern technológiával felszerelt nőgyógyászati műtéti részlegén elvégzett hiszteroszkópos polip műtéttel lehetővé válik
  • a méhpolip minimálisan invazív sebészeti technikával történő eltávolítása, a műtéti területen minimális károsodást okozva
  • így a betegek miómával kapcsolatos panaszainak a megszüntetése, életminőségüknek a javítása
  • rövid klinikai tartózkodással (a műtéti beavatkozást követő komplex ellátással)
  • gyors regenerációval és műtét utáni felépüléssel.


IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Hogyan érdemes/szükséges felkészülni a hiszteroszkópos polip műtétre?

  1. Konzultáljon a műtétet végző szakorvossal és a műtéti érzéstelenítést végző aneszteziológus szakorvossal a műtét és a műtéti érzéstelenítés, altatás részleteiről, a várható eredményekről és a lehetséges kockázatokról. Annak érdekében, hogy szakorvosaink az Önnek legmegfelelőbb műtéti vagy egyéb kezelési megoldást javasolhassák kérjük, hogy a nőgyógyászati, aneszteziológiai szakorvosi vizsgálat előtt pontosan rögzítse bioinformatikai rendszerünkben az egészségügyi adataira vonatkozó információkat. A szakorvosi konzultáció(k) során tegye fel a műtétre/műtéti érzéstelenítésre vonatkozó kérdéseit és kérdezze meg, hogy milyen specifikus utasításokat szükséges követnie a műtét előtt.
  2. Gyógyszerek és étrend: szakorvosaink részletesen elmagyarázzák és javaslatot tesznek a műtét előtt szükséges gyógyszeres kezelésre, így fontos, hogy pontosan rögzítse, hogy milyen gyógyszereket szed rendszeresen, mert néhányat le kell állítani a műtét előtt. A szakorvos javaslatot tesz a műtét előtti étkezésre is.
  3. A dohányzás és az alkohol fogyasztás elkerülése: Ha dohányzik vagy alkoholt fogyaszt, fontos, hogy legalább néhány héttel a műtét előtt hagyja abba, mert mind a dohányzás, mind pedig az alkohol fogyasztás lassíthatja a gyógyulást és növelheti a komplikációk kockázatát.

IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Árak

Nőgyógyászat

alap nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat

35 000 Ft

Azonnali online
időpontfoglalás

Nőgyógyászat

nőgyógyászati kontroll szakorvosi vizsgálat*

30 000 Ft

Hiszteroszkópos polip eltávolítás

340 000 Ft-tól

Azonnali online
időpontfoglalás



Hogyan lehet elősegíteni a hisztereszkópos polip műtét utáni regenerációt, felépülést?

        A műtét utáni időszakban a következőkre érdemes odafigyelni:

        • Fontos, hogy pontosan kövesse a szakorvosi utasításokat és ne mulassza el a műtétet követő kontroll vizsgálatot!
        • Pihenjen: Fontos, hogy pihenjen és adja meg a testének a szükséges időt a gyógyuláshoz. Kerülje a nehéz fizikai tevékenységeket és a túlzott terhelést.
        • Kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást: A dohányzás és az alkoholfogyasztás káros hatással lehet a gyógyulásra. Próbálja meg elkerülni ezeket az egészségtelen szokásokat a műtét után.

        IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

        Tudjon meg többet a Déli Klinikáról