Vesecisztára hajlamosító tényezők
- Életkor: A veseciszta kockázata nő az életkor előrehaladtával
- Nemi faktorok: A nők kissé nagyobb valószínűséggel alakítanak ki vesecisztát, mint a férfiak.
- Genetikai tényezők: A veseciszták hajlamosak családon belül öröklődni. Ha a családban már előfordultak veseciszták, fennáll annak a lehetősége, hogy Ön is hajlamos lehet rájuk.
- Polycystás vesebetegség: Ez egy öröklődő állapot, amelyben számos ciszta alakul ki a veséken.
Kezelési lehetőségek
- Műtét: Nagyobb veseciszták vagy olyan ciszták esetén, amelyek tüneteket okoznak, a sebészeti eltávolítás lehet szükséges. A ciszta teljes eltávolítása laparoszkópos vagy nyitott műtéti eljárással történhet.
- Aspiráció: A ciszta tartalmának leeresztése és folyadék eltávolítása tűvel történhet. Ez átmeneti enyhülést nyújthat, de a ciszta újra megtelhet a folyadékkal.
Laparoszkópos veseciszta műtét előtti tudnivalók
- A Déli Klinikán elvégzett laparoszkópos veseciszta műtét előtt magánkórházunk urológus szakorvosa az előzetes urológiai szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegégeit, kezeléseit, műtéteit), részletesen elmagyarázza a veseciszták kezelési lehetőségeit, megbeszéli a műtét menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát
- Urológiai központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a veseciszta súlyosságától, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, az urológus szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is
- A laparoszkópos veseciszta műtéti eltávolítása során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk urológus és aneszteziológus szakorvosai a veseciszta súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszik a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Laparoszkópos veseciszta műtéti eltávolítása
Magánkórházunkban szakmailag indokolt esetekben ultramodern technológiával minimálisan invazív műtéti megoldásokra törekszünk, így nemzetközileg is elismert szakértőink innovatív megoldásokat alkalmaznak a laparoszkópos veseciszta eltávolítása kapcsán.
A laparoszkópos veseciszta eltávolítása kapcsán a műtétet a has felnyitása nélkül végezzük, így a beteg testén ejtett vágások lényegesen kisebbek és így a betegek gyógyulási időtartama is lényegesen rövidebb a hagyományos – úgynevezett nyitott – műtétekhez képest. A kis méretű vágások miatt a laparoszkópos veseciszta műtét kozmetikai végeredménye is lényegesen szebb, a későbbi szövődmények (pl. gyulladás, sérv képződés) előfordulási gyakorisága pedig lényegesen ritkább.
A Déli Klinikán a laparoszkópos veseciszta eltávolításhoz használt ultramodern laparoszkópos full HD kamerát és eszközöket kicsi (5 mm – 1 cm közötti) bőrmetszéseken keresztül vezetik a műtéti területre, amelyeknek a segítségével ez az optikai rendszer egy videokamera rendszerhez csatlakozik, és így a műtéti területet ki tudjuk vetíteni az orvosi (medikai) monitor képernyőjére és a bevezetett korszerű eszközökkel a laparoszkópos veseciszta műtét elvégezhető.
A laparoszkópos veseciszta eltávolítás során a technológiából adódóan a műtéti terület sokkal részletgazdagabban látható és feltárható. Ráadásul a beteg számára a műtéti stressz és megterhelés mértéke is jelentősen csökken a hagyományos műtétekhez képest.
A kicsi bőrmetszések miatt nemcsak lényegesen kedvezőbb esztétikai eredmény várható, hanem:
- minimalizálható a sebgyógyulással kapcsolatos szövődmények száma, csökkenthető a potenciális sebgyógyulási zavar, varratelégtelenség és a műtét utáni összenövések vagy hegsérv kialakulási esélye
- a potenciális kórokozók számára a lényegesen kisebb behatolási kapu miatt minimalizálható a sebfertőzés esélye
- csökkenthető a műtéti utóvérzés és a vérveszteség előfordulása
- valamint a műtéttel kapcsolatos fájdalom és így a fájdalomcsillapítók szükségessége is
- amely összességében gyorsabb és kíméletesebb műtét utáni felépülést, regenerációt, azaz rövidebb kórházi bent fekvést és gyógyulási időt eredményez (a műtétet követő lábadozási idő kb. a harmadára csökkenthető).
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Hogyan történik a laparoszkópos veseciszta eltávolítás a Déli Klinikán?
A minimálisan invazív laparoszkópos veseciszta műtéteket klinikánkon legtöbbször általános érzéstelenítésben végezzük. A köldökön keresztül kicsi (kb. 1 cm-es) bemetszést ejtünk és egy speciális tű (a Veres tű) segítségével széndioxid gázzal felfújjuk a hasüreget (a széndioxid gázt speciális pumpával (az úgynevezett insufflátorral) pontosan adagoljuk azért, hogy biztosítsuk a műtéthez a megfelelő paramétereket. Ezt követően vékony munkacsatornákon (úgynevezett trokárokon) keresztül ultramodern laparoszkópos full HD kamerát és speciális laparoszkópos eszközöket vezetünk a műtéti területre amelyeknek a segítségével ez az optikai rendszer egy videokamera rendszerhez csatlakozik és így a műtéti területet ki tudjuk vetíteni az orvosi (medikai) monitor képernyőjére és a bevezetett korszerű eszközökkel a laparoszkópos veseciszta műtétet el tudjuk végezni. Amennyiben a laparoszkópos veseciszta eltávolítás (hastükrözés) első lépéseként végzett hasi áttekintés további beavatkozást, kezelést vagy vizsgálatot tesz szükségessé, akkor további vékony csöveket tudunk bejuttatni a műtéti területre (csipesz, fogó, olló, kanül, lézer stb), amelyek segítségével elvégezhetjük a szükséges kiegészítő beavatkozásokat, mintavételt stb.
A magánkórházunkban végzett laparoszkópos veseciszta eltávolítása során nagy szakmai tapasztalattal és speciális jártassággal rendelkező szakorvosaink:
- lényegesen pontosabb diagnosztikát
- kíméletesebb műtéti megoldást
- kevesebb szövődménnyel és fájdalommal gyorsabb műtétet követő felépülést biztosítanak.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Árak
Urológia
urológiai kontroll szakorvosi vizsgálat*
30 000 Ft
Ultramodern lézeres laparoszkópos műtéti technológia a Déli Klinikán
A lézeres laparoszkópos műtétek esetében a laparoszkóphoz a kamerán kívül ultramodern lézerrendszert is rögzítünk, így az optikai csatornán kívül van egy második csatorna is, amelyen keresztül a lézersugarak áthaladnak.
A lézeres laparoszkópos műtétek esetében a precízen irányított lézerfény hatására a kisebb átmérőjű erek elzáródnak és mivel a vágás nem mechanikai erő hatására következik be, így a műtétet követően:
- minimális vérzés (a kisebb műtétek esetében akár teljes vérmentesség)
- minimális seb és hegszövet képződés és szövődmény, így gyorsabb a regeneráció és a sebgyógyulás
- minimális műtétet követő fájdalom alakul ki.
A lézeres laparoszkópos műtéti technológia a Déli Klinikán lehetőséget biztosít:
- a minimálisan invazív beavatkozások, műtétek elvégzésére kíméletes műtéti technológiával
- a műtéti terület nagyon pontos és precíz megcélzására és így fókuszáltan csak a nem kívánt szövetek eltávolítására, amely
- minimális vérzéssel és kisebb műtéti fájdalommal jár
- csökkenti a műtét utáni összenövések kialakulási esélyét
- és gyors műtét utáni felépüléssel jár.
A Déli Klinikán végzett lézeres laparoszkópos műtétek során nagy szakmai tapasztalattal rendelkező szakorvosaink szövetkímélő technológiával, érintésmentesen és így fertőzés nélküli alkalmazással (mivel a műtétet a lézersugárral végzik, így eszköz nem érintkezik a műtéti területtel és így nem történhet meg kórokozó átadása) lényegesen kisebb műtéti megterheléssel, kevesebb műtét utáni fájdalommal, gyorsabb felépülést biztosítanak.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Miért érdemes a Déli Klinika laparoszkópos veseciszta eltávolítását választani?
Mert speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakorvosaink ultramodern laparoszkópos operációs technológiánk és rendszereink segítségével:
- lényegesen pontosabb diagnosztikát és műtéti megoldásokat alkalmaznak hiszen a a műtéti területről a full HD laparoszkópos kamera által biztosított sokkal részletgazdagabb, nagyított képen olyan elváltozások is észrevehetőek, amelyek nyitott műtét esetén szabad szemmel nem láthatóak
- minimálisan invazív, mikrosebészeti technikákkal, a műtéti területen minimális károsodást okozva, kíméletes módszerekkel végzik el a laparoszkópos veseműtéteket
- mert biztonságos, a szövődmények (sebgyógyulási zavar, sebfertőzés, varratelégtelenség, műtét utáni összenövések, hegsérv stb) aránya lényegesen alacsonyabb, mint a hagyományos műtétek esetében
- mert lényegesen kevesebb utóvérzéssel, vérveszteséggel, fájdalommal és stresszel jár
- mert rövid klinikai tartózkodással, gyors regenerációval és műtét utáni felépüléssel javítható a betegek életminősége
- mert nagy bemetszések, jelentősebb műtéti hegek nélkül kedvezőbb esztétikai eredmény várható
Azt, hogy az adott Páciens esetében a laparoszkópos veseciszta eltávolítása elvégezhető-e nagy szakmai tapasztalattal és speciális jártassággal rendelkező urológus szakorvosaink állapítják meg és függ:
- a vesebetegség természetétől – bizonyos daganatok például nem alkalmasak a laparoszkópos műtétre
- a Páciens társbetegségeitől és kórelőzményétől: a korábban elvégzett műtétek típusától, számától
Az is előfordulhat, hogy a laparoszkópos veseciszta eltávolítás során fellépő körülmény (pl. anatómiai eltérések) vagy szövődmény miatt szakmai szempontok alapján nyitott műtétre szükséges áttérni az előre nem látható szövődmény, vagy anatómiai eltérés szakszerű ellátása miatt.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA