Méhnyakműtét (conisatio)
A méhnyakrák (cervix carcinoma) a nők második leggyakoribb rosszindulatú daganatos megbetegedése, 40 éves kor körül fordul elő leggyakrabban A méhnyakrák (cervix carcinoma) kialakulásában a HPV (Humán Papilloma Vírus) fertőzés játszik döntő szerepet. Így a méhnyakrák (cervix carcinoma) HPV fertőzés elleni védőoltással megelőzhető. Mivel a méhnyakrák (cervix carcinoma) kialakulása előtt évekig úgynevezett rákmegelőző állapot áll fenn, amely a nőgyógyászati vizsgálat során a méhszáj speciális nagyítóval elvégzett vizsgálatával (kolposzkópos vizsgálat) és a méhnyakról vett kenet cytológiai vizsgálatával gyorsan és egyszerűen kimutatható, így a rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálat alapvetően fontos a méhnyakrák (cervix carcinoma) időben történő felismerésében és kezelésében!
Kóros elváltozást mutató citológiai lelet esetében annak megállapítására, hogy a talált elváltozás jóindulatú vagy rosszindulatú, szövettani mintavétel szükséges, amely méhnyakműtétet (conisatio) elvégzésével lehetséges.
A méhnyakműtét (conisatio) során eltávolításra kerül a daganatgyanús terület annak érdekében, hogy megelőzzük a súlyosabb állapotok kialakulását és később ne legyen szükség kiterjesztett, drasztikusabb műtétek elvégzésére.
A méhnyakműtét (conisatio) során a gyanús elváltozás formája és kiterjedése alapján a méhszájból kúpszerű részt távolítanak el szikével történő kimetszéssel, majd az eltávolított szövetet szövettani vizsgálatra küldik. Így a conisatio műtét diagnosztikus és terápiás jellegű műtét is egyben.
A rákmegelőző állapoton kívül méhnyakműtét (conisatio) válhat szükségessé méhszájrepedés és méhszájseb esetén is.
- Ultramodern nőgyógyászati-sebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a betegség súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, a nőgyógyász szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is.
- A méhnyakműtét (conisatio) során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk nőgyógyász és aneszteziológus szakorvosai a figyelembe veszik az alap és a társbetegség(ek)et, a tünetek súlyosságát, a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.
Miért érdemes a Déli Klinika nőgyógyászati küret műtétjét választani?
Mert
- a speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező nőgyógyász, nőgyógyászati daganatsebész szakorvosaink által
- magánkórházunk ultramodern technológiával felszerelt nőgyógyászati műtéti részlegén elvégzett méhnyakműtéttel lehetővé válik
- a gyors és pontos diagnózis, valamint a méhnyakrákra gyanús terület eltávolítása
- rövid klinikai tartózkodással (a műtéti beavatkozást követő komplex ellátással)
- gyors regenerációval és műtét utáni felépüléssel.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Hogyan érdemes/szükséges felkészülni a méhnyakműtétre?
- Konzultáljon a műtétet végző szakorvossal és a műtéti érzéstelenítést végző aneszteziológus szakorvossal a műtét és a műtéti érzéstelenítés, altatás részleteiről, a várható eredményekről és a lehetséges kockázatokról. Annak érdekében, hogy szakorvosaink az Önnek legmegfelelőbb műtéti vagy egyéb kezelési megoldást javasolhassák kérjük, hogy a nőgyógyászati, aneszteziológiai szakorvosi vizsgálat előtt pontosan rögzítse bioinformatikai rendszerünkben az egészségügyi adataira vonatkozó információkat. A szakorvosi konzultáció(k) során tegye fel a műtétre/műtéti érzéstelenítésre vonatkozó kérdéseit és kérdezze meg, hogy milyen specifikus utasításokat szükséges követnie a műtét előtt.
- Gyógyszerek és étrend: szakorvosaink részletesen elmagyarázzák és javaslatot tesznek a műtét előtt szükséges gyógyszeres kezelésre, így fontos, hogy pontosan rögzítse, hogy milyen gyógyszereket szed rendszeresen, mert néhányat le kell állítani a műtét előtt. A szakorvos javaslatot tesz a műtét előtti étkezésre is.
- A dohányzás és az alkohol fogyasztás elkerülése: Ha dohányzik vagy alkoholt fogyaszt, fontos, hogy legalább néhány héttel a műtét előtt hagyja abba, mert mind a dohányzás, mind pedig az alkohol fogyasztás lassíthatja a gyógyulást és növelheti a komplikációk kockázatát.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Műtétet végző szakorvosaink
Hogyan lehet elősegíteni a méhnyakműtét utáni regenerációt, felépülést?
- Fontos, hogy pontosan kövesse a szakorvosi utasításokat és ne mulassza el a műtétet követő kontroll vizsgálatot!
- Pihenjen: Fontos, hogy pihenjen és adja meg a testének a szükséges időt a gyógyuláshoz. Kerülje a nehéz fizikai tevékenységeket és a túlzott terhelést.
- Kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást: A dohányzás és az alkoholfogyasztás káros hatással lehet a gyógyulásra. Próbálja meg elkerülni ezeket az egészségtelen szokásokat a műtét után.
Mindig konzultáljon a műtétet végző szakorvossal, illetve az ápoló személyzettel a pontos utasításokról és az egyéni javaslatoról a regenerációra, felépülésre vonatkozóan.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Árak
Nőgyógyászat
alap nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat
35 000 Ft