Mikor és miért szükséges a tenyérzsugor műtétet (Dupuytren kontraktúra műtétet) elvégezni?

A Dupuytren kontraktúra, vagy más néven tenyérzsugor esetén a kéz vagy a tenyér fasciái, azaz a kötőszöveti hüvelyei, el kezdenek összehúzódni és megvastagodni. Ez a folyamat a kezdeti stádiumban gyakran fájdalommentes lehet, de az idő múlásával a kötőszövet összehúzódása miatt a kézujjak fokozatosan behajolnak és beszűkülnek. Ez komoly problémákat okozhat a kéz használhatóságában és a mindennapi tevékenységek elvégzésében.

A tenyérzsugor (Dupuytren kontraktúra) műtét során a tenyéren kialakult kötőszöveti zsugorodás bemetszésre vagy eltávolításra kerül, az elváltozás előrehaladottságától függően.

Fontos azonban tudni, hogy ortopéd sebészeti központunkban a szükséges kezelést minden esetben a műtéti beavatkozást végző szakorvos dönti el, hogy milyen típusú műtét a legmegfelelőbb az adott Páciens számára. Így minden esetben alapvetően fontos a műtét előtti ortopédiai szakorvosi vizsgálat és konzultáció, hogy a Páciens számára legmegfelelőbb és legkíméletesebb kezelési lehetőség kerüljön megvalósításra!

A Déli Klinikán elvégzett tenyérzsugor (Dupuytren kontraktúra) műtét előtt magánkórházunk ortopéd sebész szakorvosa az előzetes ortopédiai szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegségeit, kezeléseit, műtéteit), részletesen elmagyarázza a pattanó ujj műtét menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát

  • Ultramodern ortopéd sebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a panaszok és az elváltozások súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, az ortopéd sebész szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is
  • A tenyérzsugor (Dupuytren kontraktúra) műtét során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk ortopéd sebész és aneszteziológus szakorvosai az elváltozás(ok) súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszik a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.

Miért érdemes a Déli Klinika tenyérzsugor (Dupuytren kontraktúra) műtétjét választani?

Mert

  • a speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező ortopéd sebész szakorvosaink által
  • magánkórházunk ultramodern technológiával felszerelt ortopéd sebészeti műtéti részlegén elvégzett tenyérzsugor műtéttel lehetővé válik
  • a kóros elváltozás(ok) korrekciója és így a tünetek gyors csökkentése, megszüntetése
  • rövid klinikai tartózkodással (a műtéti beavatkozást követő komplex ellátással)
  • gyors regenerációval és műtét utáni felépüléssel.

Hogyan érdemes/szükséges felkészülni a tenyérzsugor (Dupuytren kontraktúra) műtétre?

  1. Konzultáljon a műtétet végző szakorvossal és a műtéti érzéstelenítést végző aneszteziológus szakorvossal a műtét és a műtéti érzéstelenítés, altatás részleteiről, a várható eredményekről és a lehetséges kockázatokról. Annak érdekében, hogy szakorvosaink az Önnek legmegfelelőbb műtéti vagy egyéb kezelési megoldást javasolhassák kérjük, hogy az ortopédiai, aneszteziológiai szakorvosi vizsgálat előtt pontosan rögzítse bioinformatikai rendszerünkben az egészségügyi adataira vonatkozó információkat. A szakorvosi konzultáció(k) során tegye fel a műtétre/műtéti érzéstelenítésre vonatkozó kérdéseit és kérdezze meg, hogy milyen specifikus utasításokat szükséges követnie a műtét előtt.
  2. Gyógyszerek és étrend: szakorvosaink részletesen elmagyarázzák és javaslatot tesznek a műtét előtt szükséges gyógyszeres kezelésre, így fontos, hogy pontosan rögzítse, hogy milyen gyógyszereket szed rendszeresen, mert néhányat esetleg le kell állítani a műtét előtt.
  3. A dohányzás és az alkohol fogyasztás elkerülése: Ha dohányzik vagy alkoholt fogyaszt, fontos, hogy legalább néhány héttel a műtét előtt hagyja abba, mert mind a dohányzás, mind pedig az alkohol fogyasztás lassíthatja a gyógyulást és növelheti a komplikációk kockázatát.



IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Műtétet végző szakorvosaink

Hogyan lehet elősegíteni a tenyérzsugor (Dupuytren kontraktúra) műtét utáni felépülést?

    • Fontos, hogy pontosan kövesse az ortopéd szakorvosi utasításokat a sebápolás, a gyógyszerek szedése és az utókezelés tekintetében. Ne mulassza el a műtétet követő kontroll vizsgálatot!
    • Pihenjen: Fontos, hogy pihenjen és adja meg a testének a szükséges időt a gyógyuláshoz. Kerülje a nehéz fizikai tevékenységeket és a túlzott terhelést.
    • Kímélje a műtéti területet: Kerülje a műtéti terület dörzsölését vagy erős nyomását. Tartsa tisztán és szárazon a sebet, és pontosan tartsa be a szakorvos, vagy az ápoló utasításait a sebápolással, gyógytornával kapcsolatban.
    • Kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást: A dohányzás és az alkoholfogyasztás káros hatással lehet a gyógyulásra. Próbálja meg elkerülni ezeket az egészségtelen szokásokat a műtét után.

    Mindig konzultáljon a műtétet végző szakorvossal, illetve az ápoló személyzettel a pontos utasításokról és az egyéni javaslatokról a tenyérzsugor műtét utáni felépülésre vonatkozóan!


    IDŐPONTFOGLALÁS KONTROLL VIZSGÁLATRA

    Árak

    Ortopédia

    alap ortopédia szakorvosi vizsgálat

    35 000 Ft

    Azonnali online
    időpontfoglalás

    Ortopédia

    ortopédia kontroll szakorvosi vizsgálat*

    30 000 Ft

    Tudjon meg többet a Déli Klinikáról