A visszértágulat kialakulása miatt a vénás hálózat nem tudja kellő hatékonysággal eljuttatni a vért a szív felé, ezért a vénákban pangani kezd a vér, amely kezelés nélkül fájdalmas, csúnya, kidagadó visszerek kialakulását eredményezi. Fontos tudni, hogy a visszérbetegség trombózist, lábszárfekélyt is okozhat, így a korai kezelés alapvető fontosságú!

Rádiófrekvenciás visszérműtét

Ultramodern érsebészeti központunkban nemzetközi szinten is élenjáró technológiával biztosítjuk a visszérbetegségek komplex ellátását, így biztosítva a gyors gyógyulást, a legesztétikusabb eredményt törekedve a maximális fájdalommentességére.

Klinikánkon lehetőség van a legmodernebb, minimálisan invazív műtéti megoldásokra is és így a visszerek rádiófrekvenciás (angolul EVRA, Endovenous Radiofrequency Ablation) műtéteire is. A speciális rádiófrekvenciás mikrohullámok keltette hő hatására az érfal sejtjei kicsapódnak (termokoaguláció) és a bennük lévő vér is megalvad, az érfal összezsugorodik, elzáródik.

A rádiófrekvenciás technológia segítségével a hagyományos, sőt a lézeres visszérműtéteknél is kíméletesebben tudjuk megszüntetni a kitágult, beteg visszereket sebészi vágás nélkül. Mivel a rádiófrekvenciás elektróda fala szigetelt, ez megvédi a bőrt és a környező szöveteket a hőhatástól.

A rádiófrekvenciás visszérműtét esetén:

  • Minimálisan invazív és kímeletesebb műtéti megoldást alkalmazunk
  • A kíméletesebb rádiófrekvenciás technológia miatt minimális a műtét utáni bevérzés
  • Minimális a sebfájdalom és gyorsabb a gyógyulás
  • Nincs szükség hagyományos szikés metszésekre és az érszakasz eltávolítására, nincs műtéti metszés a lágyékhajlatban
  • A műtét elvégzését követően lényegesen esztétikusabb a kezelt terület, mint a hagyományos műtéteknél
  • A műtétet követően néhány óra múlva fölkelhet és hazamehet, nem szükséges kórházi megfigyelésre, bent tartózkodás
  • Néhány nappal a műtétet követően ismét munkába állhat, nincs hosszú táppénzes időszak
  • A kiújulás sokkal ritkább, mint a hagyományos műtét esetén
  • Nem szükséges gerinc közeli érzéstelenítés vagy altatás, helyi érzéstelenítésben elvégezhető (iv. gyógyszeres rásegítéssel)
A Déli Klinikán elvégzett rádiófrekvenciás visszérműtét előtt magánkórházunk érsebész szakorvosa az előzetes komplex érsebészeti szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegségeit, kezeléseit, műtéteit), részletesen elmagyarázza a rádiófrekvenciás visszérműtét menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát. A komplex kivizsgálás részeként mindezek mellett vénás ultrahang, szakmailag indokolt esetekben artériás Doppler vizsgálat, nyaki érszűkület gyanúja esetén nyaki ultrahang, labor és EKG vizsgálatok is elvégzésre kerülnek.
  • A rádiófrekvenciás visszérműtét előtt elvégzett komplex érsebészeti vizsgálat során érsebész szakorvosaink kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy feltérképezzék a visszérbetegség és a krónikus vénás elégtelenség okát is és így ne csak esztétikai szempontból kezeljék a beteget, hanem az alapbetegség is kezelésre kerüljön.
  • Ultramodern érsebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a panaszok és az elváltozások súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, az érsebész szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is
  • Minden rádiófrekvenciás visszérműtétnél jelen van altatóorvos is. A rádiófrekvenciás visszérműtét során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk aneszteziológus szakorvosa az elváltozás(ok) súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszi a beteg egyéni érzékenységét is.
  • A rádiófrekvenciás visszérműtétet helyi érzéstelenítésben végezzük, szükség esetén vénás gyógyszeres kiegészítéssel a teljes fájdalommentesség érdekében. Közvetlenül a rádiófrekvenciás visszérműtét előtt ultrahang segítségével pontosan megjelöljük az eltávolítandó vénákat.Majd a műtéti terület fertőtlenítése és steril izolálása után a térdtájon vagy a lábszáron ultrahang segítségével vezetődrótot helyezünk a fő vénatörzsbe és ezt a lágyék- vagy térdhajlatban történő beömlésig felvezetjük. Majd ultrahang ellenőrzésével elvégezzük a rádiófrekvenciás kezelést. A rádiófrekvenciás visszérműtétet követően combtőig kompressziós harisnyát helyezünk fel.

Miért érdemes a Déli Klinika rádiófrekvenciás visszérműtétjét választani?

Mert speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező érsebész szakorvosaink ultramodern operációs technológiánk és rendszereink segítségével:

  • minimálisan invazív, szövetkímélő mikrosebészeti technikákkal, a műtéti területen minimális károsodást okozva, kíméletes módszerekkel végzik el a rádiófrekvenciás visszérműtétet
  • mert lényegesen esztétikusabb a műtéti végeredmény
  • mert lényegesen kevesebb utóvérzéssel, vérveszteséggel, fájdalommal és műtéti stresszel elvégezhető (mindössze tűszúrásnyi beavatkozást jelent)
  • mert minimális műtéti érzéstelenítési igénnyel (nincs altatás)
  • mert rövid klinikai tartózkodással, gyors regenerációval, műtét utáni felépüléssel jár, nem kell feküdni utána napokig
  • mert biztonságos, tudományosan igazoltan a szövődmények és a kiújulások aránya lényegesen alacsonyabb, mint a hagyományos műtétek esetében és így életkortól függetlenül elvégezhető
  • mert mindkét láb egyidejű kezelése egy műtéttel megoldható


IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Árak

Rádiófrekvenciás visszérműtét 2 láb (VSM l.u. RFA) helyi érzéstelenítésben

710 000 Ft-tól

Azonnali online
időpontfoglalás

Rádiófrekvenciás visszérműtét 1 láb (VSM l.d. RFA) helyi érzéstelenítésben

490 000 Ft-tól

Érsebészet

alap érsebészeti szakorvosi vizsgálat Doppler vizsgálattal

35 000 Ft

Azonnali online
időpontfoglalás

Tudjon meg többet a Déli Klinikáról