⚠️ AJÁNDÉK STANDARD SZŰRŐVIZSGÁLAT VÉGBÉLSIPOLY MŰTÉT MELLÉ A CMC DÉLI KLINIKÁN ⚠️
❗️ Most ajándék STANDARD szűrővizsgálatot adunk Ön vagy szerettei számára az Ultramodern Sebészeti Központunkban január 31-ig történő végbélsipoly műtét árából! ❗️
📞 További részletekért hívja a 06-70-563-2188 telefonszámot! 📞
A végbélsipoly (fistula ani) kialakulása, okai, előfordulási gyakorisága
A végbélben lévő izomrétegek között sok apró, nyálkát termelő mirigy található. Ha ezek a nyáktermelő mirigyek begyulladnak, vagy a végbélbe kivezető nyílásuk lezárul, akkor a mirigyekben termelődő váladék nem tud bejutni a végbél üregébe és így pangás és gennyes fertőzés, tályog (gennyel telt üreg) alakul ki. Ez a gennyel teli tasak ahogy egyre nagyobb lesz utat tör magának a bőr irányába a külvilág felé és így a végbélnyílás mellett lázzal és erő fájdalommal járó végbél körüli tályog (periproctalis tályog) alakul ki, amely vagy magától, vagy sebészi beavatkozás hatására megnyílik és később lassan begyógyul. A végbél körüli gennyes fertőzés, tályog gyógyulását követően a tályog helyén az esetek jelentős részében kialakul egy járat (kis alagút) a bél belső felszíne és a külvilág között, azaz végbélsipoly (fistula ani) keletkezik, marad vissza.
Végbélsipoly (fistula ani) ezen kívül kialakulhat:
- olyan krónikus betegségek esetén is, amelyek mélyre terjedő, roncsoló gyulladást okoznak (pl. autoimmun betegségek, Crohn betegség, divertikulitisz)
- sérülés, vagy idegen test által okozott lyukadás
- szexuális úton terjedő betegségek (STD)
- daganatos betegség hatására
- vagy műtéti beavatkozás szövődményeként.
Az esetek egy részében előfordul, hogy a végbél körüli tályogot nem is lehet észrevenni és a végbélsipoly visszatérő krónikus gyulladás, bűzös, gennyes “pattanás” formájában jelenik meg a végbél körül.
Gyakrabban fordul elő végbélsipoly (fistula ani):
- elhízás, túlsúly esetén - a nehezebb tisztálkodás, a zsírosabb, fűszeresebb ételek által kiváltott fokozott váladéktermelés, mirigy működés, hígabb széklet stb. miatt
- nem megfelelő tisztálkodás, rosszabb higiéniai viszonyok mellett elhanyagoltabb páciensek esetében
A végbélsipoly tünetei
A végbélsipoly (fistula ani) tünetei változatosak lehetnek: leggyakoribb a végbél körüli viszketéssel, diszkomfortérzéssel és/vagy fájdalommal, gyulladással, váladékozással járó panaszok jelentkezése. De előfordulhat véres széklet, gennyes, véres, kellemetlen szagú váladékozás is a végbélnyílás körül. A végbél körüli gennyes gyulladás, tályogok megjelenése esetén fáradékonyság, láz, hidegrázás jelentkezhet.
A végbélsipoly kivizsgálása, végbélsipoly diagnosztika
A végbélsipollyal kapcsolatos panaszok esetén sok páciens azért nem fordul orvoshoz, vagy halogatja a kivizsgálást mert szégenli a panaszait és szorongással, félelemmel tölti el, hogy mi fog történni az orvosi vizsgálat során. Legtöbbször azonban nem is a fájdalomtól való félelem, hanem a szégyenérzet, a meztelenség és kiszolgáltatottság érzés miatt nem fordulnak orvoshoz a betegek.
A Déli Klinika sebész, proktológus szakorvosai a legteljesebb diszkrécióval, intim exkluzív körülmények között tapintatosan és kimagasló szakértelemmel végzik el a végbélsipoly (fistula ani) illetve egyéb végbél betegségek korszerű kivizsgálását.
A végbélsipoly (fistula ani) kivizsgálása kapcsán fontos, hogy a sebész, proktológus szakorvost őszintén részletesen és pontosan tájékoztassuk a panaszainkról, a székelési szokásainkról, problémáinkról, a korábbi betegségeinkről, vizsgálati eredményeinkről. A súlyosabb problémák kizárása érdekében azt is fontos tisztázni, hogy előfordult-e már a családunkban rosszindulatú daganatos megbetegedés.
Ezt követően a végbélvizsgálat során a sebész, proktológus szakorvos megnézi, megvizsgálja, megtapogatja a végbélnyílás körüli területet.
A bőr felszínének a közelében futó, jól látható végbélsipolyok esetében a sebész, proktológus szakorvos egy vékony fém szondát vezet be a sipolyjáratba, hogy felmérje a végbélsipoly paramétereit (milyen mély, hova vezet stb).
A bőrfelületen nem látható végbélsipoly (fistula ani) esetében a végbél alsó 4-5 cm-es szakaszának az alapos vizsgálatához a proktológus szakorvos egy tölcsérhez hasonló fém vagy műanyag eszközt, anoszkópot használ (anoszkópia, anoszkópiás vizsgálat). Az anoszkópos vizsgálat fájdalommal nem jár, mindössze néhány percig tart és a pontos diagnózishoz mindenképpen szükséges elvégezni, mással nem helyettesíthető.
A végbélsipoly (fistula ani) kivizsgálása kapcsán szükség lehet:
- végbél, rectalis ultrahang
- kismedencei MR vizsgálat elvégzésére is.
- Amennyiben a
Amennyiben a végbélsipoly (fistula ani) egyéb betegségekkel (pl. Crohn betegség, daganatos betegség stb) összefüggésben alakul ki, akkor szükség lehet endoszkópos (rektoszkópia, kolonoszkópia), laboratóriumi illetve egyéb vizsgálatok elvégzésére is.
Ha a bél magasabban fekvő szakaszainak áttekintését is szükségesnek tartja a proktológus akkor végbéltükrözést (rektoszkópiás vizsgálatot) is végez, amelynek a célja a végsipolyhoz hasonló tüneteket okozó betegségek (aranyér, végbélrák, végbél repedés) kizárása. A rektoszkópia során a proktológus szakorvos egy cső alakú száloptikás eszközt vezet a páciens végbelébe, amelynek a végén videokamera található. A végbéltükrözés során a proktológus a végbél teljes alsó szakaszát áttekinti 14-20 cm magasságig és amennyiben úgy ítéli meg, hogy szövettani mintavételre is szükség van a pontos diagnózishoz, akkor azt is elvégzi. A rektoszkópiás vizsgálatot követő székelés során előfordulhat enyhe vérzés, különösen vérző aranyér vagy végbélrepedés esetén, ami normálisnak tekinthető. Amennyiben azonban a vérzés súlyosbodik, vagy hosszabb ideig fennáll, fontos a proktológus szakorvos tájékoztatása.
Célszerű a végbélsipolyra jellemző tünetek megjelenése esetén minél előbb sebész, proktológus szakorvoshoz fordulni a gyorsabb gyógyulásunk és a későbbi szövődmények megelőzése miatt!
Fontos tudni, hogy a proktológiai vizsgálat nem igényel semmilyen speciális előkészületet, így a vizsgálat előtt nem szükséges diéta, hashajtás vagy beöntés. Ezekre kizárólag akkor lehet szükség, ha az orvos egyértelműen kéri.
Mikor és miért szükséges a végbélsipoly műtétet elvégezni?
A végbélsipoly (fistula ani) kezelésére az esetek döntő többségében műtétre van szükség, hiszen a végbélsipolyok spontán záródására csekély esély van.
A végbélsipoly műtét célja a végbél záróizom sérülés elkerülése/minimalizálása mellett a végbélsipoly megszüntetése, teljes eltávolítása, valamint a kiújulásának a megelőzése.
A végbélsipolyokat a végbél záróizomhoz viszonyított helyzetük alapján lehet elkülöníteni, a műtéti eltávolításukat ehhez szükéges igazítani. Mivel a végbélsipolyok jelentős része a végbél záróizmon keresztül fut, így egyszerű kiirtás esetén a végbél záróizma is sérülhet, amely akár végleges széklettartási zavarokhoz vezethet.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Végbélsipoly műtéti lehetőségek a Déli Klinika Ultramodern Sebészeti Központjában
A Déli Klinikán elvégzett végbélsipoly műtét előtt magánkórházunk sebész, proktológus szakorvosa az előzetes proktológiai szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális, anoszkópos és rektoszkópiás vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegségeit, kezeléseit, műtéteit), részletesen elmagyarázza a végbélsipoly műtét menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát
- Ultramodern sebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a végbélsipoly súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, a sebész, proktológus szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is
- A végbélsipoly (fistula ani) műtét során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk sebész és aneszteziológus szakorvosai az aranyér súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszik a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Műtétet végző szakorvosaink
Végbélsipoly kezelés Seton drain alkalmazásával (Seton drainage műtét)
Seton drainaget akkor alkalmazunk, ha a végbélsipoly (fistula ani) járat a záróizomhoz való közelsége, azon keresztüli közlekedése miatt egy műtéttel, egy ülésben nem írható ki, illetve elágazó járatrendszerek miatt először az szükséges, hogy a sipoly széli járatai elzáródjanak és egy fő sipoly alakuljon ki, melyet második lépésben/műtéttel már teljesen ki tudunk irtani.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
⚠️ AJÁNDÉK STANDARD SZŰRŐVIZSGÁLAT VÉGBÉLSIPOLY MŰTÉT MELLÉ A CMC DÉLI KLINIKÁN ⚠️
❗️ Most ajándék STANDARD szűrővizsgálatot adunk Ön vagy szerettei számára az Ultramodern Sebészeti Központunkban január 31-ig történő végbélsipoly műtét árából! ❗️
📞 További részletekért hívja a 06-70-563-2188 telefonszámot! 📞
Árak
Proktológia
alap proktológiai szakorvosi vizsgálat (rectalis digitális vizsgálat, anoscopia)
43 000 Ft
Végbélsipoly kiirtás műtét (Exstirpatio fistulae ani)
A végbélsipoly kiirtására egyrészt akkor van lehetőség, ha előtte úgynevezett seton drain-t (vékony gumicsövet) helyezünk be, melynek megfelelően pontosan le tudjuk választani a sipoly járatot a végbél záróizom rostjairól. Vagy abban az esetben, ha a sipolyjáratot az előzetes vizsgálat során a záróizomtól függetlennek látjuk.
A műtétet követően a behelyezett seton drain (vékony gumicsík) környezetében hegszövet képződés indul meg és így a sipoly elágazó-, illetve oldaljáratai záródnak, előkészítve ezzel a második lépcsőben elvégzendő sipoly járat kiirtást. Második lépésként a sipoly járat definitív kiirtása történik, amelynek a hatására a végbélsipoly és így a panaszok (ismételt tályogképződés, váladékozás, gyulladás) is megszüntethetőek.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Végbélsipoly kiirtás műtét Hippocrates szerinti csomózással (Exstirpatio fistulae ani sec. Hippocrates)
Hippocrates műtét során a sipolyjáratba fonalat vezetünk, melyet szorosra csomózunk, majd ezt követően hetente ambuláns keretek között ismételt csomózást végzünk, így a sipolyjáratra gyakorolt fokozatos erővel tudjuk a végbélsipolyt kiirtani, a végbél záróizom funkciójának megkímélésével.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Hogyan történik a lézeres végbélsipoly műtét a Déli Klinikán?
Klinikánk ultramodern sebészeti központjában lehetőség van a legmodernebb, minimálisan invazív műtéti megoldásokra is és így a végbélsipolyok (fistula ani) lézersebészeti eltávolítására is.
A precízen a műtéti területre célzott, tökéletesen irányítható magas intenzitású lézer energia a sejtekbe hatolva gyors felmelegítéssel a sejtek víztartalmát gőzzé alakítva fejti ki sebészeti hatását, így praktikusan vízgőzként elpárologtatja a kóros sejteket, szöveteket, ugyanakkor a környező szöveteket megkíméli. A lézeres végbélsipoly műtét során a végbélsipoly járatába egy speciális lézerszál kerül bevezetésre, amely a körkörösen leadott energia következtében praktikusan összeragasztja, elzárja a sipolyjárat falát, amelynek a hatására a sipolyjárat felszívódik, a váladékozás és az egyéb panaszok megszűnnek.
A lézeres végbélsipoly műtét esetében a precízen irányított lézerfény hatására a kisebb átmérőjű erek elzáródnak és mivel a vágás nem mechanikai erő hatására következik be, így a műtétet követően:
- minimális vérzés (a kisebb műtétek esetében akár teljes vérmentesség)
- minimális seb és hegszövet képződés, így gyorsabb regeneráció és sebgyógyulás
- minimális műtétet követő fájdalom alakul ki.
A Déli Klinikán a végbélsipoly (fistula ani) lézeres műtéti kezelése során nagy szakmai tapasztalattal rendelkező proktológus szakorvosaink:
- szövetkímélő technológiával
- érintésmentesen és így gyakorlatilag fertőzés nélkül (hiszen a műtétet a lézersugárral végzik és így eszköz nem érintkezik a műtéti területtel, azaz így nem történhet meg kórokozó átadása)
- lényegesen kisebb műtéti megterheléssel
- kevesebb műtét utáni fájdalommal
- gyorsabb felépülést biztosítanak.
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA
Miért érdemes a Déli Klinika innovatív lézeres végbélsipoly műtétjét választani?
- mert hatékony és kíméletes, minimálisan invazív lézeres műtéti technológiával pontosan csak a nem kívánt szövetek kerülnek eltávolításra, míg a mélyebben fekvő szövetek épen maradnak
- mert minimális műtéti érzéstelenítési igénnyel, minimális vérzéssel és fájdalommal jár
- mert rövid klinikai tartózkodással, gyors regenerációval, műtét utáni felépüléssel jár
- mert biztonságos, a szövődmények aránya lényegesen alacsonyabb, mint a hagyományos műtétek esetében
- mert nem terheli a szívet és vérkeringést és előnyös megoldás lehet a rendszeresen véralvadásgátló (vérhígító gyógyszeres) kezelésben részesülő betegeknek
IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA